Kabel kablowi nierówny – czyli różnice w kablach USB

Na rynku istnieje obecnie tak duży wybór kabli USB, iż wprawia on w zakłopotanie niejednego kupującego. Różna długość kabli, forma, zastosowanie sprzętu, szybkość ładowania oraz transferu danych – na co zwrócić uwagę? Niniejszy artykuł to odpowiedź na pytanie, jaki kabel USB jest nam w danej sytuacji najbardziej potrzebny.

Zastosowanie kabli USB

Przed kupnem kabla USB, musimy zadać sobie pytanie: jaki kabel USB jest mi potrzebny? Przeważnie tego typu urządzenia wykorzystuje się w dwóch przypadkach: do ładowania oraz do transferu danych. Pierwszy wariant obejmuje obecnie większość sprzętu elektronicznego, gdyż niemal cały świat elektroniki oparty jest o porty USB. W przypadku kupna kabla z myślą o ładowaniu np. telefonu, warto zwrócić uwagę na parametr natężenia prądu, wyrażany w amperach (A). Im jest on wyższy, tym szybciej zostanie naładowane urządzenie. Ten sam parametr będzie odpowiadał za prędkość transferu danych, jeśli myślimy o zakupie kabla USB w celach transferu plików. Przeważnie opcja ładowania łączy się z opcją przesyłania danych. Dlatego kupując jeden kabel USB jesteśmy w stanie naładować wybrany przez nas sprzęt oraz przesłać z niego wybrany plik np. na komputer. Warto również zwrócić uwagę na możliwość zmiany wtyczki, np. na iPhone lub micro USB wymagane przy niektórych typach urządzeń.

kabel usb smycz 3w1 do ładowania

Forma kabli USB

Kształt i forma kabla USB w dużej mierze zależy od preferencji kupującego. W przypadku zawodów wymuszających czynne działanie preferowana jest smycz. Jest lekka, poręczna i nie zajmuje dużo miejsca, nawet gdy jej nie nosimy. Jeśli jesteś osobą o słabych nerwach, warto rozejrzeć się za modelem zwijanym w brelok, który z pewnością zażegna problem splątanego kabla. Dla osób ceniących sobie nietypowy i nowoczesny design polecane są kable USB w formie opaski na rękę. Inną ciekawa wariacją jest wiązka kabli. To nic innego jak kabel USB 4w1, czyli kabel obsługujący kilka różnych typów końcówek. To urządzenia znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest dostęp do sprzętu o różnej specyfikacji.

Multi kabel ładujący z logo micro USB lightning type C

Bezpieczeństwo użytkowania kabli

Kable USB, które są często używane lub źle zwijane, mają tendencję do łamania i niszczenia. Aby wydłużyć ich żywotność, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim pracownikom, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Kable USB w breloku bądź obudowie będą tutaj szczególnie wskazane. Ich największą zaletą jest możliwość prawidłowego ułożenia kabla w futerale oraz fakt zabezpieczenia go przed działaniem czynników zewnętrznych.

Uchwyt do telefonu z kablem

Kable USB jako spersonalizowany gadżet dla firm

Kabel USB może pełnić również rolę gadżetu dla firm. Jest to na tyle uniwersalne i praktyczne urządzenie, że niemal każdy – począwszy od pracownika, aż po kontrahenta – ucieszy się z takiego podarku. Co więcej, opcja personalizacji, czyli umieszczenia odpowiedniego logotypu lub nazwy firmy na elemencie kabla sprawia, iż staje się on rewelacyjnym gadżetem marketingowym. Kabel USB promuje dzięki temu naszą firmę wszędzie tam, gdzie jest używany.

Kabel magnetyczny USB brelok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *