Jak dbać o kable USB – praktyczny poradnik

Kable USB stanowią rodzaj urządzeń, które nieodłącznie towarzyszą nam podczas każdego ładowania sprzętu elektronicznego bądź przenoszenia plików. Ich największym mankamentem jest podatność na uszkodzenia mechaniczne, które bardzo często powstają na przestrzeni lat użytkowania. Jak w takim przypadku należycie dbać o kable USB, aby służyły nam przez lata w wydajny sposób? Oto krótki i praktyczny poradnik, który w tym pomoże!

Odpowiednie przechowywanie kabli USB

Kable USB źle przechowywane splątują się, gubią oraz niszczą. Ma to związek z faktem, iż większość z nich nie posiada etui ani żadnego pojemnika, w którym można je przechowywać, gdy nie są potrzebne. Najczęściej więc trafiają do szafki wraz z innymi kablami bądź wędrują z miejsca w miejsce. Aby zapobiec ciągłemu przekładaniu okablowania, czego niekorzystny wpływ możemy odczuć dopiero po latach (wyłamanie kabli wewnątrz obudowy), powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Najlepszym rozwiązaniem są kable USB zawierające etui, w które możemy zwijać bądź wpinać kabel. Wówczas będzie on zabezpieczony zarówno w podróży, jak i w czasie, gdy nie jest nam potrzebny. Co więcej, w ten sposób można go o wiele łatwiej znaleźć i błyskawicznie użyć, bez zbędnego rozplątywania całego pęku kabli i szukania odpowiedniej złączki.

Wytrzymałe kable USB

Przy wyborze interesujących nas kabli USB powinniśmy się kierować przede wszystkim ich jakością. Urządzenia wykonane z wytrzymałych materiałów wysokiej klasy będą służyć o wiele dłużej. Ponadto, będą odporne na nagle przepięcia i zerwania, do których może dojść w pośpiechu bądź podczas przypadkowego zawadzenia nogą bądź ręką o sprzęt elektryczny. Szczególnie cenne będą wszelkie obudowy gumowe oraz rozciągliwe, które pozwalają na odkształcanie się kabli USB. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych anulacji transferów plików oraz naładujemy telefon nawet w ekstremalnych warunkach.

Kable USB – mniej znaczy więcej

Jeśli nie potrzebujemy kabli USB o znacznych długościach, powinniśmy zainwestować w niewielkie urządzenia w formie breloku. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce i będziemy mieć stały dostęp do niezbędnego sprzętu – akcesorium można nosić np. na szyi w formie smyczy. Taka forma kabla USB sprawia, iż nadaje się on idealnie na gadżet firmowy, który będzie wręczany przez właścicieli firm swoim pracownikom, jak i klientom oraz partnerom biznesowym. Można na nim umieścić logotyp bądź hasło marketingowe kojarzące się z wybraną firmą.

Wielofunkcyjne kable USB

Aby odciążyć szafy i szuflady z nadmiaru zwojów kabli USB, powinniśmy zainwestować w sprzęt wielofunkcyjny. Istnieją bowiem na rynku samodzielne urządzenia, które spełniają szereg praktycznych funkcji. Należą do nich m.in. kable ładujące zawierające rożnego rodzaju adaptery i końcówki, w tym USB. Dzięki temu – zamiast kilku różnych kabli – będziemy używać jednego, uniwersalnego. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko miejsce, ale i czas, który poświęcamy na przepinanie różnych urządzeń i dopasowywanie do nich odpowiednich końcówek oraz wejść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *